KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 16253027
nr 1625 3027
Lage Lindell
(1920-1980), Sverige
Blandteknik, Signerad, numrerad 33/52. Bladets mått: 79x107 cm, oramad
Kondition: hörn med vikskada
Lage Lindell, född 1920 i Stockholm, död där 1980, svensk målare,
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 3 juni 2024
kl 20:01:49
1/6 19:21:09
Lage Lindell
Läs mer om Lage Lindell